Etkili ve Organik Cilt Bakımı - Norveçte aşk ile üretildiSentetik kimyasallar neden tehlikelidir?

Farlig med syntetiske kjemikalier i hudpleie

Parabenlerin tehlikeli olduğunu biliyoruz, ancak sadece paraben içeren ürünlerden kaçmamız yeterli mi?

Ne yazık ki o kadar da basit değil! Bugün; uzun ve karmaşık isimlere sahip inanılmaz sayıda farklı sentetik kimyasal bulunmaktadır. Cilt bakımında en yaygın (ve tehlikeli) kimyasallardan bazıları şunlardır:

 

Sodyum Lauret Sülfat (SLES)

Genellikle endüstriyel yağ çözücü olarak kullanılır, ancak aynı zamanda deterjan ve kozmetikte de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu kimyasalın cildi tahriş ettiği ve egzama gibi cilt hastalıklarına neden olduğu bilinmektedir. Ayrıca yetişkinlerde katarakta neden olduğu ve küçük çocukların gözlerinin sağlıklı gelişimini engellediği kanıtlanmıştır.

 

Propilen Glikol

Cilde nem sağlamak için kullanılmaktadır. Ancak diğer kimyasallar için de bir taşıyıcı niteliğinde olup, cilde nüfuz etmeye yardımcı olur ve tüm vücudu etkileyebilir. Propilen Glikolün antifriz olarak kullanıldığı bilinmektedir. Sadece bir antifriz değil, aynı zamanda havaalanlarında uçakların buzunu çözmek için kullanılmaktadır. Bu kimyasal, kozmetikte en yaygın olarak kullanılan bileşenlerden biridir.

 

Metilizotiazolinon


Sentetik bir koruyucudur. Nörotoksin olduğu ve alerjik reaksiyonlara sebep olduğu bilinmektedir. Birçok yaygın cilt bakım ürününde kullanılır ve cilt tarafından kolayca emilir.

BHT


Butil Hidroksi Toluen koruyucu olarak kullanılır. Alerjik reaksiyonlara ve cilt problemlerine yol açabilir. Ayrıca kanserli tümörlerin büyümesini de tetikleyebilir.

Bizimle güvendesiniz!

Herkesi cildine uyguladıkları ürünler hakkında daha dikkatli ve daha bilinçli olmaya davet ediyoruz. Daha dikkatli olarak, doğayı ve hayvanları da korumuş olursununz. Çünkü bu sentetik kimyasallar çevreye zararlıdır; hayvanlara ve bitki yaşamına zarar verebilir.

Ürünlerimiz asla burada belirtilen veya diğer sentetik ve zararlı, katkı maddelerini içermemektedir. Marina Miracle ile cildinize uyguladığınız ürünlerin tamamen doğal olduğundan her daim emin olabilirsiniz. Bizimle birlikte güzelleşirken, çevreyi ve doğayı da korumuş oluyorsunuz. 

Bizimle emin ellerdesiniz!

 

Ürünlerimizi inceleyin