Etkili ve Organik Cilt Bakımı - Norveçte aşk ile üretildiAmarant

amarant flower red

 Amarant - Amaranthus Caudatus
○ Nemlendiricidir

○ Dünyadaki en yüksek skualen içeriğine sahiptir

○ Kuru ve olgun ciltler için uygundur

Amarant (Horozibiği) nedir?
Amarant yağı, Amarant çiçeğinden yapılır. Bu çiçek hem Güney Amerika'da hem de Yunanistan'da bulunur. Yunanca'da 'asla solmayan çiçek' anlamına gelen 'Amarant' olarak adlandırılmıştır. Amarant tarih boyunca ölümsüzlüğün sembolü olmuştur çünkü Amarant çiçeği kuruduğunda solmaz ve canlı rengini korur.

 

Amarant neye iyi gelir?
Amarant, lipit 'skualen' açısından dünyanın en zengin maddesidir. Skualen, cildimizde doğal olarak bulunan yağlı bir maddedir, ancak yaşlandıkça skualen üretimi azalır. Kuru ila çok kuru cilde sahip genç insanların skualen kullanımından fayda sağladığı da kanıtlanmıştır.

Amarant yağı cildi tahriş etmeden cilt yaşlanmasının etkilerini ve kırışıklık gelişimini yavaşlatır. Yağ, ciltte yağlılık hissi bırakmadan cilde hızla nüfuz eder. Amarant yumuşatıcı görevi görür ve cilde derinlemesine beslenme ve nemlendirme sağlar.

Amarant yağı, hücre zarlarının sağlığının korunmasına yardımcı olan ve hücre fonksiyonunu artırarak daha sağlıklı ve daha iyi bir cilt sağlayan yüksek oranda linoleik asit içeriğine (%40) sahiptir.

 

Amarant'ımızı özel kılan nedir?
Amarant yağımız DEBIO tarafından organik sertifikalıdır. Amarant tohumları Brezilya'da organik olarak preslenir ve yetiştirilir. Aynı zamanda olağanüstü yüksek kaliteye sahiptir. Tohumlar soğuk sıkım olup; omega-6 yağ asidi ve linoleik asit içermektedir. Ayrıca omega-3 yağ asidi, linolenik asit açısından zengindir.

Amarant içerikli ürünler

Anti-aging Amarant Gece Serumu - 30 ML

Etiket fiyatı
2,173.00TL
İndirim fiyatı
2,173.00TL
Etiket fiyatı
Birin fiyatı
...başına 

Anti-aging Amarant Yüz Yağı - 30 ML

Etiket fiyatı
1,460.00TL
İndirim fiyatı
1,460.00TL
Etiket fiyatı
Birin fiyatı
...başına