Etkili ve Organik Cilt Bakımı - Norveçte aşk ile üretildiÇevre ve sürdürülebilirlik politikası

marina miracle butterfly

Marina Miracle, çevre üzerindeki baskıyı ve etkiyi azaltmak için aktif bir katkıda bulunmak için çalışıyor. Bu çevre politikasının içeriği şirket için geçerlidir ve ayrıca Marina Miracle'ın tedarikçi/ortak olarak kimleri seçeceğini ve yeni ürünlerin geliştirilmesini belirler. Politika, şirket için gelecekteki hedefleri içerir ve devam eden bir süreç olarak güncellenmiş planlara ve gereksinimlere tabidir.

 

PAKETLEME
2017 yılında Marina Miracle, ürün ambalajlarını değiştirdi. Şu anda, ambalaj olarak geri dönüştürülmüş kağıt kullanmaktadır. Kullanım ömürlerinin sonunda ambalajlarımızın geri dönüştürülmesi bizi mutlu ediyor ve ambalajlarımızın %100'ünün geri dönüştürülebilir olmasını hedefliyoruz.

Başarılar:

2017'den beri tüm ürün ambalajlarımız, geri dönüştürülmüş kağıttan yapılmaktadır.

2016'dan beri, gereksiz ürün ekleri (ambalaj) kaldırıldı.

   

  GERİ DÖNÜŞÜM
  Paketleme tesisinde üründeki tüm bileşenleri (kağıt, cam, plastik) ayırarak tüm atıkların geri dönüşüme kazandırılmasını sağlayan geri dönüşüm kutuları bulunmaktadır.

  Başarılar:

  Ofis alanında kullanılan tüm kağıtlar geri dönüştürülmüş kağıttır.
  Elektronik fatura, kağıt faturanın yerini aldı.
  Tüm ürün ambalajları, cam, kağıt, karton, plastik geri dönüştürülmektedir.
  2018'den bu yana Green Dot üyesiyiz. Daha fazla bilgi edinin.

  Hedefler:

   Şirket için çevre sertifikası elde etmek.
   Müşterilerimizi geri dönüşüm konusunda daha iyi bilgilendirmek ve teşvik şeklimizi iyileştirmek.

     Green dot member

    İÇİNDEKİLER
    Ürünlerimizdeki bileşenlerin çoğu %100 doğaldır. Mevcut ürünlerimizdeki sertifikasız organik içerikleri mümkün olduğunca organik sertifikalı içeriklerle değiştirmeye devam ediyoruz. Ürünlerimiz piyasaya sürüldükten sonra, devam eden bir süreç olarak, daha da iyileştirmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda ürünlerimizde minimum %70 organik sertifikalı (%50'den başlayan) içeriklerimiz bulunmakta ve bu çalışmalarımızı %100 hedefine doğru sürdürmekteyiz.

    Tüm bileşenlerimiz bitki bazlı olup, yenilenebilir ve parçalanabilirdir. Gezegenimizi veya sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilecek mikroplastikler, Nano bileşenler veya herhangi bir sentetik içerik kullanmıyoruz.

    Olumsuz çevresel etkiye sahip olduğu bilinen bileşenlerin (palm yağı veya benzeri) kullanımından kaçınıyoruz.

    Hayvanlar üzerinde test edilmiş herhangi bir malzemeyi asla kullanmıyoruz. 'Dyrevernet'* resmi Yeşil Listesi tarafından da onaylanmaktayız.

    * Norveç Hayvan Hakları Koruma Kurumu

    Çevreye, hayvanlara ve insanlara saygılı olan tedarikçileri seçmeye çalışıyoruz. Tedarikçilerimizi de aynı şekilde adil ticaret yapan çiftçileri/üreticileri seçmeye motive ediyoruz. SOIL Association, EcoCert, USDA Organic, COSMOS-standart veya DEBIO tarafından onaylanmış tedarikçileri seçiyoruz.

     

    Başarılar:

    Dyrevernet'in resmi Yeşil Listesinde sertifikalıyız.
    En az %70 sertifikalı organik içerik.
    SOIL Association, EcoCert, USDA Organic, COSMOS standardı veya DEBIO tarafından onaylanmış organik içerik tedarikçileri.
    %0 mikro plastik veya Nano içerik
    %0 toksik içerik
    Şişedeki tüm içerikler geri dönüştürülebilir ve yenilenebilir olup, herhangi bir mineral yağ kullanılmamaktadır.

     Hedefler:

     %100 sertifikalı organik içerikler
     Ürünlerimiz için organik sertifika

       

      ELEKTRİK
      Marina Miracle, her günün sonunda tesislerdeki aydınlatmayı kapatmaktadır. Marina Miracle, hafta sonları ışıkları ve kullanılmayan tüm ekipmanları kapatarak elektrik tasarrufu sağlmaktadır. Üretimimizde ham maddeler kullanılmaktadır ve aynı zamanda, üretimde geleneksel üretimden daha az enerji gerektiren düşük ısı (40 santigrat dereceyi geçmeyen) kullanılmaktadır.

       

      TAŞIMA
      Marina Miracle, mümkün olduğunca mal ithal ederken her zaman deniz yoluyla nakliyeyi seçmektedir. Mallar Norveç'te üretilmektedir. Diğer ülkelere ihracat yaparken, ürünlerin gereksiz yere taşınmasını önlemek için ürünleri yerel dağıtım merkezlerine toplu olarak göndermeye çalışıyoruz.