Etkili ve Organik Cilt Bakımı - Norveçte aşk ile üretildiChia

Chia seeds

 Chia - Salvia Hispanica


○ İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır

○ Doğadaki en zengin omega-3 yağ asitleri kaynağıdır

○ Olgun ve kuru ciltler için uygundur

Chia nedir?
Chia tohumları, nane familyasına ait Lamiaceae bitkisinin üzerindeki çiçeklerin tohumlarından elde edilir. Meksika ve Bolivya'da doğal olarak yetişirler.

Chia, yüksek lif, yüksek protein ve yüksek omega-3-yağ asidi içeren bir besindir. Chia tohumları, kolesterol ve sodyum bakımından düşük, ancak antioksidan bakımından yüksektir ve ayrıca iyi bir potasyum, kalsiyum, demir, fosfor ve manganez kaynağıdır. 

 

Chia neye iyi gelir?
Chia tohumu yağı, cilt nemini artırmaya, kaşıntılı cildi rahatlatmaya ve cilt bariyerini güçlendirerek kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Cildi yumuşak ve pürüzsüz bırakır.

Chia tohumu yağı aynı zamanda harika bir B3 vitamini ve çinko kaynağıdır. Chia tohumu yağındaki antioksidanların, C vitamini ve E vitamininden bile daha güçlü olduğu kanıtlanmıştır.

Chia tohumu, doğada bulunan en zengin omega-3 yağ asitleri kaynağı olarak kabul edilir. Bu yağ asitleri cildi dolgunlaştırır ve nem seviyesinin korunmasına yardımcı olur.Chia'mızın özelliği nedir?
Chia tohumu yağımız eşsizdir. Bolivya'daki yerel çiftçilerden organik sertifikalı olarak yetiştirilen chia tohumlarını kullanıyoruz. Bolivya, Chia'nın doğal olarak yetiştirildiği bölgedir ve "ait oldukları" yerde yetiştikleri için, bu tohumların yağı, vitamin ve mineraller açısından çok zengindir!

Yağ, Norveç'te preslenir - yağın birkaç gün içinde birkaç kez filtrelenmesi gerekir, bu yüzden bu zor bir iştir, ancak mümkün olan en iyi chia tohum yağını sunabilmemiz için, tamamen taze yağa sahip olmayı tercih ediyoruz.

Yağ aynı zamanda gıda sınıfındadır.

Chia içerikli ürünler