Etkili ve Organik Cilt Bakımı - Norveçte aşk ile üretildiMARİNA MIRACLE GELİŞMİŞ KİMYADIR

Marina miracle is advanced chemistry with active probiotics

Kullandığımız formülasyon yöntemleri oldukca karmaşıktır. Cilt bakımı kimyasında, doğal aktif içerikli olan, sentetik maddelerle yapılan geleneksel kimyadan genellikle daha ileri ve karmaşık düzeyde olabilir. Hem iyi sonuçlar veren hem de doğru kıvama ve kokuya sahip etkili, güvenli bir formül elde etmek için sürekli çalışıyoruz. Bu genellikle hem yeni süreçlerin geliştirilmesini hem de içerik maddelerinin kullanımında yeniliği gerektirir.

 

Formülasyon süreci

Formülasyon süreçlerimiz zaman alıcıdır ve titizlikle gerçekleşir. Acele ile yapılabilecek bir süreç değildir, çünkü doğa, probiyotik fermantasyon sırasında ürünün parçalarını geliştirir. Bu, birçok ürünümüzün üretim süresinin, formülasyondan dolum ve paketlemeye geçmeden önce 2 haftadan fazla olduğu anlamına gelir.

İhtiyacımız olan sonuçlara ulaşmak için kendi yenilikçi süreçlerimizi de geliştirmeliyiz. Buna bir örnek gösterecek olursak, cilt bakım uzmanları tarafından tedavilerde kullanılan özel maskemiz PRO Green 7 Asit Peeling Maskemizi gösterebiliriz. Aktif asitlerin, vitaminlerin ve probiyotiklerin, yağ moleküllerinde kapsüllendiği, tamamen yeni bir yöntemle formüle edilmiş karmaşık bir yüz maskesidir. Basitçe açıklamak gerekirse, bu, tedavi sırasında cildin kurumasını veya tahriş olmasını önler ve cilt yenilenirken aynı zamanda cildin sağlıklı dengesi korunur.

Doğal cilt bakımında, geleneksel olarak cilt bakımında kullanılandan daha hafif koruyucular kullanıyoruz. Doğal koruyucularla çalışmak zordur ve üründeki pH dengesini korumak önemlidir. Ürünlerimizin birçoğundaki koruyucular, üründe de bulunan canlı probiyotik kültürü ile senkronize edilmelidir. Bu, stabilite ve dayanıklılığın derinlemesine test edilmesini gerektirir. Yeni bir ürün geliştirmemizin ve piyasaya sürmemizin 3-5 yıl arasında sürmesinin nedenlerinden biri de budur.

 

Yetiştirdiğimiz malzemeler
Hedeflerimizden biri, içeriklerimizin kalitesini sürekli iyileştirmektir. Şu an ki  ürünlerimiz bile, aktif içerik bakımından daha zengin içeriklerle kademeli olarak geliştirilmektedir. İstediğimiz kalite ve kontrolü elde etmek için, Norveç'te bir dizi ham maddeyi yetiştirmeyi tercih ettik. Birçok farklı filiz, ot, domates, salatalık, çilek ve ahududu yetiştirdiğimiz kendi seramız bulunmakta. Zamanla listemize daha fazla içerik eklenecektir. Bu bileşenler, cilt bakım ürünlerimizde kullandığımız özler veya bitki suları yapmak için kullanılır. Bunu yaparak tam kontrole sahibiz. İçeriklerimizin en yüksek kalitede olmasını ve sürdürülebilir bir şekilde üretilmesini sağlıyoruz.

Fermantasyon

Probiyotikler hem ürünlerimizin önemli bir bileşeni hem de üretimin önemli bir parçasıdır. Molekülleri bileşenlere ayırmak için canlı bakterilerle kendi benzersiz ve aktif probiyotik kültürümüzü kullanıyoruz, böylece cilt tarafından daha kolay emiliyorlar. Probiyotikler, bu işe ek olarak, sürecin bir parçası olan antioksidanlar, enzimler, vitaminler, peptitler, AHA asitleri ve amino asitler üretirler. Bu nedenle, probiyotik fermente edilmiş bir bileşen, ürünlerimizde fermente edilmemiş ve bu işleme tabi tutulmamış aynı bileşene göre daha iyi bir etkiye sahip olacaktır. Probiyotiklerin içerdiği tüm faydalı maddelere ek olarak aktif probiyotiklerimiz de cildin mikrobiyomunu güçlendirecek ve destekleyecektir.Tıklayarak probiyotikler hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.