Etkili ve Organik Cilt Bakımı - Norveçte aşk ile üretildiSpa Beauty - Marina Miracle ile Röportaj

Marina şansını kullandı

Marina Miracle'ın arkasındaki girişimci Marina E. Engervik, kişisel deneyimlerini, sosyal medyayla ilgili faydalı ipuçlarını ve bir internet mağazası olanlar için olmazsa olmaz top 5'ini paylaşıyor.

Marina (27) aslen Båtsfjord'lu (Kuzey Norveç) fakat Oslo'da yaşamakta. Kendini her zaman güçlü ve iradeli biri olarak düşünmüştür. - Bir düşüncem, bir fikrim varsa, her zaman onunla ilgili bir şeyler yaparım. Ben hassas, hayalperest ve yaratıcı bir insanım. Gerçekçi değilim ama pozitif bir insanım. Hemen yola koyulmazsam, eninde sonunda kaybolur, bu yüzden hemen yola koyulurum. Bu düşünce onu her zaman yönlendirdi, ancak ona en çok yardımcı olan kişisel akıl hocası ve onu her zaman destekleyen hayat arkadaşı, kocası, Martin. - Onsuz girişimcilik hayatı çok zor olurdu. Tüm girişimcilerin, hayalini gerçekleştirmesine başladığında ortaya çıkan inişli çıkışlı günlerinde yardımcı ve her anında yanında olan bir kişiye ihtiyacı vardır.

Şiddetli Atopik Egzama Başlangıçtı


Marina atopik egzama ile doğdu. 4 yaşındayken tüm vücudu egzama ile kaplıydı.

- Cildim iltihaplandı ve birkaç hafta hastanede yatmak zorunda kaldım. Kortizonlu kremler ve diğer sentetik ilaçlar şeklinde iltihabı ortadan kaldıracak tedaviler gördü. İyileşti ama yine de vücudunun büyük bir bölümünü kaplayan egzama vardı. Birçok denemeden sonra, ebeveynleri bir tavsiye aldı. Tavsiye aldıkları şey,  Çuha çiçeği bitkisinin yağı idi.
- Bu yağı her gün kullanmaya başladım ve egzama geçti. Yağı cildime de sürdüm ve sonunda egzama kontrol altına alındı.

Zavallı bir züppe!
Marina, her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapan sevgi dolu, kibar ebeveynler tarafından büyütüldü. Uzun yıllar boyunca çok az paraları vardı. - Ben tam anlamıyla Norveç'in kuzeylilerinin deyimiyle gerçek bir “yoksulluk züppesi” oldum. Çok az param da olsa hatta hiç param olmasa bile  “en iyisine” sahip olmam gerekiyor. Şükür ediyorum ki, bana param olmayınca bir şeyleri satın alamayacağım öğretildi.
- Bu yüzden para biriktirdim ve parlak ambalajlarıyla bizleri cezbeden büyük, tanınmış markaların kremlerinden "en iyisini" aldım, diyor Marina. Sentetik içeren cilt bakım ürünlerini birkaç yıl kullandıktan sonra cildi bir gün dur dedi. Marinanın cildinde; kızarıklık, derin akne, yağlı ve kuru alanlar oluştu. Cildi hasarlıydı, ama pozitif bir insan olduğu için bunun muhtemelen sadece bir dönem olduğunu düşündü. Doktor ziyaretleri ve pahalı cilt tedavileri sonucunda, cilt hala hasarlı ve yorgundu.
- En yaygın cilt bakım ürünleri olan sentetik maddelere karşı aşırı hassas, belki de alerjik olduğumu öğrendim. Aynada kendime baktım ve orada karar verdim. Bu sorunu kendim halledeceğim dedim.

Mucizeye Giden Yol
Google, You Tube ve 'Kendin Yap' tariflerine odaklanan cilt bakımı blogları, olanlardan sonra takıntısı haline gelmişti.

- Çuha çiçeği yağının egzamamı nasıl tedavi ettiğini düşündüm. Yağlar gerçekten de hastalıklı cildi iyileştirebilir. Bu fikir kafamda sürekli dolanıyordu.


Marina yavaş yavaş farklı bitkilerin etkisini keşfetti. Aktif bitki özleri hakkında çok şey okudu. Yağları, otlar ve bitki özleri ile karıştırmaya başladı.

Bundan bir yıl sonra bir formül araştırdı ve cildi tekrar sağlıklıydı!

- Tüm arkadaşlarımla ve ailemle keşfim hakkında konuşmaya başladım. Yağ karışımımı, cilt problemleri olduğunu bildiğim kişilerle paylaştım. Birkaç hafta sonra yağım "Mucize Yağ" takma adını aldı.

- Mucize Yağı kullanan tüm arkadaşlarımın ve ailemin sağlıklı bir cilde kavuştuğunu görünce çok mutlu oldum.

Bir süre sonra söz hızla yayıldı. Arkadaşları, yağ karışımının neler yapabileceğini duydukları için onunla iletişime geçmeye başladılar. Sonra bir fırsat gördü. Etkili, tamamen doğal yüz yağları için etrafındaki pazarın ihtiyaçlarını açıkça gördü ve bir şans aldı.

Fikirden Gerçeğe
- Bir sabah izinliydim, kocam Martin işe gitmek için kapıdan çıkıyordu ve ona günümü bir logo tasarlamak için harcayacağımı çünkü yaptığım yağı satmaya başlamak istediğimi söyledim. Tepkisini asla unutmayacağım!

Bana gülümsedi ve ''Bu çok heyecan verici, başarılı olacaktır!'' dedi. Yeni “altın madeni” için bir hafta düşündükten ve uzun isim önerileri listesi yaptıktan sonra isme karar verildi; Marina Miracle.